Vaknet-TV is het dagelijkse
televisiekanaal voor de
supermarktondernemer.

Levensmiddelenkrant: Foodkalender

Dossiers

RSS
 
Laatste nieuws Meest gelezen Per formule

Introducties & Acties:

 
ga Naar het archief Introducties en Acties
 
ga Naar het archief Advertorials

SdB verder op duurzaamheidstoer

Handel | 24-04-2009 00:00 |

AMERSFOORT – Super de Boer afficheert zich steeds nadrukkelijker als duurzame keten. Dit jaar staan onder meer energiebesparing, CO2-reductie, het uitbreiden van duurzaam assortiment en sterke beperking van gifresiduen op groente en fruit op het programma.

Het is een slechts een greep uit een reeks initiatieven die SdB aankondigt in een tweede duurzaamheidsverslag dat gisteren door de keten naar buiten werd gebracht. Het eerste verslag verscheen in 2006. Zo wil de keten grote stappen zetten op het gebied van energiebesparing. Met dagafdekking van koelingen en energiezuinige verlichting moet jaarlijks 2 procent elektriciteit worden bespaard.

Boordcomputer
Ook de logistieke kilometers kunnen minder, denkt SdB. Met een intelligent distributiesysteem waarbij vrachtwagens worden uitgerust met een boordcomputer kan een gemiddelde vulgraad van 90 procent worden bereikt. Resultaat: minder kilometers, minder -brandstofverbruik en dus minder CO2-uitstoot.
Ook de consument gaat meer merken van de duurzaamheidsdrang bij SdB. In februari werd al het ‘blank’ kalfsvlees uit de schappen gehaald, in het najaar zijn de varkens aan de beurt. Dan introduceert de keten ‘gegarandeerd geurvrij vlees van ongecastreerde mannelijke varkens’, mogelijk gemaakt door nieuwe technieken. Vis wordt ook niet ongemoeid gelaten, zo komen er straks schol, koolvis en makreel in het schap onder MSC-keurmerk. Fairtrade krijgt tevens een boost met onder meer huismerkthee met het keurmerk van Rainforest Alliance. In agf is de doelstelling om gifresiduen zoveel mogelijk te reduceren: eind 2009 nog maar de helft van de wettelijk toegestane hoeveelheid.
Volgens Caspar Woolthuis, manager kwaliteit en duurzaamheid bij SdB, is het beleid voor een groot deel ingegeven door een vraag uit de markt. “Consumenten willen steeds meer de herkomst van producten weten en inzage in het productieproces hebben. Ook maatschappelijke organisaties worden actiever. Daarnaast moeten wijzelf hierin ons deel van de verantwoordelijkheid nemen. Duurzaamheid is immers de toekomst.”

Delen |
Naar het complete nieuwsoverzicht