Nederland spant kroon bij besparen op voedsel
Algemeen Nieuws | 08-02-2010 12:39 | Kees van Delft
DONGEN – Nederlanders spannen in Europa de kroon als het gaat om besparen op eten en drinken. De helft van alle Nederlandse huishoudens bespaart hierop.
Dat blijkt uit een Europees onderzoek van GfK in negen landen. Zo goedkoop mogelijk eten en drinken kopen wordt gemiddeld door 38,1 procent van de Europeanen als besparingsmogelijkheid genoemd, waarmee het de meest genoemde besparing is. Nederlanders noemen ‘zo goedkoop mogelijk eten en drinken kopen’ met 49,9 procent het vaakst. In Duitsland (47,4%), Oostenrijk (43,5%) en Italië (42,7%) wordt deze besparingsmogelijkheid ook vaak genoemd, in tegenstelling tot bijvoorbeeld Spanje (21,5%) en Polen (24,6%).
Onder degenen die aangeven minder te besteden bij supermarkten of speciaalzaken geeft driekwart (74%) aan meer op aanbiedingen te letten. De grootste verschuiving ten opzichte van 2008 betreft de koop van huismerken. In 2008 zegde 30 procent meer huismerken te kopen, in 2009 55 procent. Bezuinigen op luxere boodschappen, lager geprijsde merken proberen en bij goedkopere supermarkten boodschappen doen zijn andere besparingsmogelijkheden die door meer dan 50 procent van de ‘bezuinigers’ worden aangegeven.
Bron: GfK Services Benelux
Naar het complete nieuwsoverzicht


