Vaknet-TV is het dagelijkse
televisiekanaal voor de
supermarktondernemer.

Er is geen stelling aanwezig.

 

Dossiers

RSS
 
Laatste nieuws Meest gelezen Per formule

Introducties & Acties:

 
ga Naar het archief Introducties en Acties
 
ga Naar het archief Advertorials

Consumentenbond: 'cash gaat in de ban'

Algemeen Nieuws | 09-02-2010 08:42 | Willem-Paul de Mooij

AMSTERDAM - Binnen vijf jaar wordt er nagenoeg nergens meer met contant geld betaald. Bijna overal wordt dan betaald met pin of mobiele telefoon. Dat denkt de Consumentenbond.

"Cash gaat heel snel in de ban", zei woordvoerder Barbara den Uyl tegen het Algemeen Dagblad. Gisteren was Telfort de eerste landelijke keten die bekend maakte dat er vanaf april in de 35 winkels alleen nog maar kan worden gepind, omdat het veiliger en gemakkelijker is. Volgens de Consumentenbond een gewaagde stap, maar andere winkels zullen snel volgen.

Supermarkten

Volgens de bond is het belangrijk dat een overstap naar louter pinnen zorgvuldig gebeurt. zo zou een supermarkt nu niet in een keer alle kassa's met cash geld weg kunnen doen. Den Uyl: "Dat gaat veel te snel. Ik stuur mijn dochter niet met mijn pinpas op stap voor een stukje kaas; ik geef liever een paar euro mee. Maar over een tijdje kan dat best achterhaald zijn.

Volgens Detailhandel Nederland is de uitbanning van contant geld 'een sneeuwbal die steeds harder rolt'. Supermarktkoepel CBL wil dat kassa's met alleen pin in 2014 gemeengoed zijn. Directeur Roorda: Er moeten wel oplossingen komen voor klanten die moeite hebben met pinnen of zonder cash de grip op hun uitgaven verliezen."

Aandeel pin

Het aandeel contant geld neemt, door de groei van pin, steeds verder af en sneller af en kwam in 2009 uit op circa 57 procent van de transacties. In 2008 bedroeg het aandeel van pin in het betalingsverkeer nog 33 procent. Currence verwacht dat in dit tempo binnen drie jaar het aandeel van contant betalen zal dalen tot onder de 50 procent.

Bron: Algemeen Dagblad

Delen |
Naar het complete nieuwsoverzicht