Regulering productclaims stokt
Assortiment | 26-02-2010 07:11 | Remco van der Meij
GOUDA – De Europese Autoriteit voor voedselveiligheid (EFSA) heeft grote vertraging in het behandelen van productclaims. Dit terwijl het aantal fabrikantenclaims de pan uitrijst en de behoefte aan regulering groot is.
Dat zegt Renze Brouwer, senior beleidsmedewerker van het Ministerie van LNV tegenover Levensmiddelenkrant: “Eenderde van de door de EFSA met vertraging beoordeelde claims is akkoord, eenderde is grijs gebied en eenderde wordt afgewezen, signaleer ik op de Ministeries van LNV en VWS. Ik maak me daarbij zorgen over de veelheid aan huidige gezondheidsclaims. Die zijn soms discutabel en klanten snappen ze lang niet altijd.” Regulering van de claims op verpakkingen is daarom dringend gewenst, maar zo’n 3.000 dossiers liggen onbehandeld op de plank bij de Europese Unie door gebrek aan mensen en middelen. “Ernstig”, vindt ook Jos Bruin van Warenwetadvies.nl, “Zeker bij de beoordeling van de vrijelijk in het supermarktschap verkrijgbare voedingssupplementen. Ik durf zelfs te stellen dat bij 95 procent van de supplementen wel één of meer misleidende, of verboden claims gebezigd worden.”
Levensmiddelenkrant organiseerde recent het expertdebat ‘Productclaims op verpakkingen’ dat schipperde tussen de toegevoegde waarde, verwarring en misleiding van productclaims in het schap.
Lees hier deel 1 van dit spraakmakende debat. Het complete verhaal is dit weekend te lezen in Levensmiddelenkrant week 08.
Naar het complete nieuwsoverzicht


