Vaknet-TV is het dagelijkse
televisiekanaal voor de
supermarktondernemer.

Dossiers

RSS
 
Laatste nieuws Meest gelezen Per formule
  • westland kaas
  • U heeft geen flashplayer of uw flashplayer is te oud. Hier kunt u de nieuwste Flash plugin downloaden.

  • U heeft geen flashplayer of uw flashplayer is te oud. Hier kunt u de nieuwste Flash plugin downloaden.

Introducties & Acties:

 
ga Naar het archief Introducties en Acties
 
ga Naar het archief Advertorials

Heineken: Duurzaamheidslabel voegt niets toe

Assortiment | 25-03-2010 20:27 |

AMSTERDAM – Hoewel Heineken zich zegt in te spannen om 'de groenste bierproducent ter wereld' te worden, zal er geen keurmerk op de flesjes van de producent komen als het zo ver is. Labels drukken het massamerk volgens de brouwer in een niche en voegen daarom niets toe aan het verkochte volume.

Dat zei Mark van Rijn, manager Company en Society bij de bierreus, donderdag tijdens een conferentie over duurzaamheid bij ING. Volgens hem zet het biermerk zich met bijvoorbeeld een eco-label of een ander groen keurmerk in een nichemarkt. “Dat willen we niet. Wij verkopen grote volumes voor een brede markt. Die goede marktpositie willen we houden. Een label voegt niets toe aan het verkochte volume. Ik zie dat bij ons dan ook niet gebeuren,” aldus Van Rijn.

Spanning
Heineken spant zich volgens Van Rijn wel in voor een duurzame productie, onder meer door steeds meer eisen te stellen aan het brouwproces. Hij constateert wereldwijd een toenemende spanning tussen vraag en aanbod van grondstoffen. Om die reden heeft de multinational zeer recent onderzoek laten doen waar op de wereld binnen nu en 15 jaar zich mogelijk een watertekort voordoet. Daaruit blijkt dat er over een tijdje ook in Europa te weinig water voorhanden kan zijn, bijvoorbeeld rond de Middellandse Zee en zelfs in Groot Brittannië. Hoewel er nu geen acute dreiging is, uitte Van Rijn zijn zorg. “Dit kan een issue worden voor sommige van onze brouwlocaties.” Om waterreserves veilig te stellen zegt de brouwerij in gesprek te zijn met locale en nationale overheden.

Groen
Volgens de manager kan ‘geen enkel bedrijf’ om een duurzame keten heen, doordat onder meer de vraag naar voedsel de komende decennia blijft stijgen. Heineken heeft om die reden als bedrijfsdoelstelling 'de groenste bierproducent ter wereld' te worden. Van Rijn kon echter geen termijn noemen waarbinnen deze klus geklaard moet zijn.

Delen |
Naar het complete nieuwsoverzicht