Stevige opmars frituurvetinzameling bij supermarkt
Techniek & Logistiek | 08-04-2010 12:08 | Remco van der Meij
NIEUWVEEN - De inzamelcontainer voor oud frituurvet is bezig aan een gestage opmars. Begin februari was de gele blikvanger bij 875 winkels te spotten. Inmiddels staat de teller op ruim 1000 en haakte deze week ook regiogrutter Deka aan bij het initiatief.
Vier vestigingen van Dekamarkt Apeldoorn plaatsten deze week de inzamelcontainer voor hun winkel. De 81 andere filialen volgen op korte termijn. Eerder gaven landelijke formules als C1000 en Albert Heijn hun fiat aan het initiatief voor hun ondernemers en franchisers.
Target
Eind 2010 moeten ruim 1.250 locaties in supermarktland zijn voorzien van de inzamelcontainer. Stichting Hergebruikfrituurvet en sauzenmaker Remia en hebben hiervoor de handen ineen geslagen. De partijen willen hiermee de inzameling van frituurvet stimuleren en het hergebruik vergroten. Afgewerkte frituurolie kan worden gebruikt als bio-brandstof of grondstof voor allerlei industriële processen. Als al het oude frituurvet dat in Nederland ‘beschikbaar’ is, ingezameld en gerecycled zou worden, komt circa 11 miljoen liter voor biodieselproductie beschikbaar. Volgens onderzoeksbureau GfK wordt door huishoudens op jaarbasis ruim 21 miljoen liter vloeibaar frituurvet gekocht.
Supermarkten die een inzamelpunt willen inrichten, kunnen zich melden op de website Hergebruikfrituurvet.nl.
Naar het complete nieuwsoverzicht


