Vaknet-TV is het dagelijkse
televisiekanaal voor de
supermarktondernemer.

Levensmiddelenkrant: Foodkalender

Dossiers

RSS
 
Laatste nieuws Meest gelezen Per formule

Introducties & Acties:

 
ga Naar het archief Introducties en Acties
 
ga Naar het archief Advertorials

Jeugd centraal in nieuw Convenant overgewicht

Algemeen Nieuws | 18-11-2009 11:18 | Willem-Paul de Mooij

 DEN HAAG – Het nieuwe Convenant overgewicht, dat maandag wordt gepresenteerd, staan jongeren centraal. Vooral kinderen in de grote steden kampen steeds vaker met overgewicht.

 Het nieuwe convenant wordt maandag 23 november gepresenteerd tijdens de derde Nationale Balans Top in het ADO stadion in Den Haag. Een van de conclusies in het convenant is dat het aantal volwassenen met overgewicht zich lijkt te stabiliseren. Toch is nog steeds meer dan de helft van de mannen en 41 procent van de vrouwen te dik. De grootste zorg gaat echter uit naar de kinderen, vooral in de grote steden. In het nieuwe convenant vormen jongeren daarom de belangrijkste doelgroep.


Het eerste Convenant overgewicht werd in 2005 op initiatief van minister Hoogervorst gesloten tussen de ministeries van Volksgezondheid en Onderwijs en acht partijen uit het bedrijfsleven en het maatschappelijk veld. Doel was om de stijgende trend van overgewicht bij volwassenen en kinderen een halt toe te roepen. Inmiddels zijn er twintig convenantpartijen, waaronder supermarktkoepel CBL, cateringkoepel Veneca en fabrikantenkoepel FNLI.


Voorzitter Paul Rosenmöller zal maandag het eindverslag van de vijfjarige convenantperiode overhandigen aan minister Ab Klink van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Daarna zal de minister samen met de convenantpartners, een nieuw Convenant ondertekenen voor de komende vijf jaar.

Delen |
Naar het complete nieuwsoverzicht