nVWA en KHN bezig met kleurenmodel voor horeca
Out-of-home | 28-11-2011 15:18 | Tom van Gurp
NIEUWVEEN - De nieuwe Voedsel en Waren Autoriteit (nVWA) en Koninklijke Horeca Nederland (KHN) denken erover bedrijven in te delen in kleurencategorieën die aangeven of een bedrijf de wet- en regelgeving naleeft.
De kleuren groen, oranje, rood geven de mate aan waarin bedrijven regelgeving omtrent voedselveiligheid, alcohol en tabak in acht nemen. Een bedrijf dat het predicaat ‘groen’ krijgt, is oké en een oranje bedrijf behoeft verbetering. Een zaak in de categorie rood vormt een risico voor bijvoorbeeld de voedselveiligheid en wordt mogelijk gesloten. Met behulp van een app moeten geïnteresseerden kunnen zien welke kleur horecagelegenheden in hun omgeving hebben.
Eigen verklaring
Bedrijven kunnen een groen predicaat krijgen als ze een zogenaamde eigen verklaring tekenen. Daarin moet staan dat ze wetgeving rondom eerdergenoemde zaken op orde hebben en hoe hun beleid hieromtrent is. Als de nVWA bovendien geen gegevens heeft waaruit blijkt dat er iets niet op orde zou zijn, komt het bedrijf in de hoogste categorie.
Transparant
Bedrijven kunnen ook de kleur wit krijgen. Dit is voor ondernemers die weinig transparant zijn in hun informatievoorziening rondom naleving van wetten en regelgeving. De komst van het kleurenmodel is nog niet zeker. De nVWA geeft aan nog in de ideeënfase te zitten.
Bron: VMT.nl
Naar het complete nieuwsoverzicht


