C1000-caissière doodgeschoten in Almelo
Algemeen Nieuws | 09-12-2011 20:01 | Peter Smit
UPDATE 22:07 uur
ALMELO – Bij een schietpartij in een C1000-supermarkt in Almelo is vrijdagavond rond half zeven een achttienjarige caissière om het leven gekomen. De dader, een politieagent in opleiding, pleegde later op de avond zelfmoord in een woning in het centrum van de stad.
Tijdens een persconferentie vrijdagavond heeft de Almelose politie gemeld dat de 25-jarige dader een politieagent in opleiding is van het korps Amsterdam-Amstelland. In de woning waar hij kort na zijn daad zelfmoord pleegde zijn twee afscheidsbrieven aangetroffen. Hij is de ex-vriend van het slachtoffer. Het incident vond vrijdagavond rond half zeven plaats in winkelcentrum de Schelhorst. De hulpdiensten waren snel na de melding van de schietpartij ter plaatse. Politieagenten in kogelvrije vesten zochten direct de omgeving af. De collega’s van het slachtoffer werden in de winkel opgevangen, waar ook slachtofferhulp werd geboden.
Geschokt
Burgermeester Jon Hermans-Vloedbeld van Almelo toonde zich diep geschokt door de moord op de caissière. “Onze nagedachtenis gaat uit naar familie en vrienden van het slachtoffer. Zij was in de bloei van haar leven. Dit raakt Almelo, haar inwoners, het personeel van de supermarkt en de overige winkels enorm.”
Servicebalie
Een getuige meldt op RTV Oost dat de dader vijf á zes schoten afvuurde op het slachtoffer. Zij stond toen achter de servicebalie. De Schelfhorst is een winkelcentrum in de wijk de Schelfhorst in Almelo. Naast C1000 is daar ook een supermarkt van Dirk van den Broek. De schietpartij vond plaats tijdens de koopavond. Na het incident is de omgeving direct ontruimd. Klanten van de winkels zijn opgevangen in het politiebureau van Almelo.
Medeleven
Het hoofdkantoor van C1000 en de betrokken C1000-ondernemer Klaas Sanders gaven rond half negen vrijdagavond een persverklaring uit over het gebeuren. “Vanavond bereikte ons het verschrikkelijke bericht dat een medewerkster van C1000 Schelfhorst in Almelo door een schietincident in de winkel om het leven is gekomen. Een verschrikkelijk bericht dat ons, de ondernemer en de directe collega´s erg raakt. Ons medeleven gaat uit naar de familie, vrienden en collega´s van het slachtoffer.”
Klaas, Herma en Kirsten Sanders lieten namens henzelf en alle medewerkers weten: “Vanavond is ons iets verschrikkelijks overkomen. Door een tragisch schietincident is één van onze medewerksters om het leven gekomen. Het heeft ons allemaal heel erg geraakt. We willen ons medeleven tonen aan familie en vrienden.”
De C1000-supermarkt zal zaterdag 10 december gesloten blijven (bron foto: Twitter)
Bron: Levensmiddelenkrant.nl/RTV Oost
Naar het complete nieuwsoverzicht


