IJssalon Crusio wint 'Gouden IJscreatie 2012'
Out-of-home | 08-02-2012 08:50 | Eelco Brandes
UTRECHT – Kiona Mailinka, mede eigenaar van IJssalon Crusio, heeft tijdens de IJsvak 2012 de ‘De Gouden IJscreatie 2012’ gewonnen. Hiermee heeft Kiona Malinka laten zien de mooiste en lekkerste ijscreaties te maken.
De IJsvak 2012, trefpunt in Nederland voor alles op het gebied van ambachtelijk ijs, vond op dinsdag 7 februari 2012 plaats in de Fabrique te Utrecht. Aan deze wedstrijd deden dit jaar drieëntwintig ambachtelijke ijsbereiders mee die werkzaam zijn in een ijssalon in Nederland. De deelnemers kregen dit jaar de opdracht om in zes minuten vier identieke ijscreaties, met minimaal drie ijssmaken, neer te zetten. Het citroen-ijs dat de deelnemers in de strijd voor de ‘Gouden IJsspatel 2012’ moesten maken, moest hierin worden verwerkt. De creaties werden door zowel een vakjury, anonieme jury als praktijkjury beoordeeld op onder andere uiterlijk, presentatie, smaak, hygiëne, haalbaarheid en kostprijs. De ijsbereiders werden daarnaast getoetst op werkwijze, voorbereiding en productkennis. Van de drie finalisten (waaronder Kees Raat van Metropolitan 2 uit Amsterdam en Luc Blok van IJssalon Luciano uit Wassenaar), kreeg de ijscreatie Olijfje van Kiona Malinka, de meeste punten van de jury. Zij ontving uit handen van juryvoorzitter Jacques Vos ‘De Gouden IJscreatie 2012’.
De IJsvak vond dit jaar voor de achttiende keer plaats en de vakwedstrijden in deze vorm voor de zesde keer. Dit jaar organiseerden het IJscentrum en de VAIJ (Vereniging voor Ambachtelijke IJsbereiders) de IJsvak voor het eerst buiten de Bakkerijdagen om. Het bestuur van het IJscentrum heeft dit besluit genomen omdat de timing van het gezamenlijke evenement met bakkerijdagen voor de ambachtelijke ijssector structureel verkeerd valt.
Bron: Out.of.Home Shops
Naar het complete nieuwsoverzicht


