Vaknet-TV is het dagelijkse
televisiekanaal voor de
supermarktondernemer.

Levensmiddelenkrant: Foodkalender

Dossiers

RSS
 
Laatste nieuws Meest gelezen Per formule

Introducties & Acties:

 
ga Naar het archief Introducties en Acties
 
ga Naar het archief Advertorials

Petitie tegen Ronde Tafel-soja voor Ahold

Handel | 09-02-2012 10:38 | Malin Kox

NIEUWVEEN - Vanmiddag bieden vertegenwoordigers van onder andere milieuorganisaties als Rainforest Rescue en Gifsoja.nl een petitie aan Ahold aan. Ondertekenaars van de petitie willen verschillende supermarktorganisaties vragen om te stoppen met Ronde Tafel-soja.

Hugo Byrnes, hoofd product integriteit bij Ahold en de vertegenwoordiger van het bedrijf aan de Ronde Tafel, is uitgenodigd om de handtekeningen te ontvangen om 13:00 uur voor het Ahold kantoor. De petitie ging in 2011 van start in zes landen en is gericht aan de directie van supermarktketens en voedselbedrijven als Ahold, Aldi, Arla, Carrefour, Colruyt, Coop, Delhaize en Unilever.

De petitie wordt gesteund door organisaties als de Nederlandse Akkerbouw Vakbond, Platform Aarde Boer Consument, Oxfam België, 11.11.11 en Wervel en door internationale milieugroepen zoals Friends of the Earth International, Rainforest Rescue, Global Forest Coalition en Food&Water Europe. Zij zijn van mening dat Ronde Tafel-soja niet het label 'duurzaam' verdient, omdat de teelt van deze soja er nog steeds voor zorgt dat oerwouden worden gekapt en boeren en grond worden vergiftigd met pesticiden.

Bron: Levensmiddelenkrant.nl

Delen |
Naar het complete nieuwsoverzicht