ROTTERDAM – Als je het hebt over een van de belangrijkste spelers binnen frisdrank, dan heb je het over Coca-Cola Europacific Partners (CCEP). Bekend van het merk Coca-Cola, maar eveneens van onder meer Fanta en Sprite. Met een vernieuwende categorievisie kijkt het bedrijf samen met retailpartners anders naar het frisdranklandschap.
Lianne Zevenbergen, senior manager communications bij CCEP, vertelt over de trends en ontwikkelingen binnen frisdranken en licht toe hoe CCEP hierop inspeelt. “Binnen frisdrank zien we dat veranderend consumentengedrag de categorie steeds sterker stuurt en verbreedt. De consumptiemomenten worden steeds belangrijker. Door de vele innovaties op smaak, suikervrij en functioneel biedt de frisdrankcategorie een breed palet aan keuzes voor verschillende momenten: van verfrissing onderweg, een drankje bij de maaltijd, tot een functionele boost of een verwenmoment”, licht Zevenbergen toe.
Consumenten kiezen bewuster en verwachten, overal waar ze zijn, ideeën en hulp om snel de juiste keuze te maken. Suikervrij en zero-varianten zijn inmiddels uitgegroeid tot een volwaardige keuze en blijven groeien in de winkel. “Dat zien we bijvoorbeeld met Coca-Cola Zero Caffeine Zero Sugar: dat speelt echt in op behoefte en de nieuwe look trekt consumenten er ook naartoe.”
Zevenbergen vervolgt: “Vanuit onze vernieuwde categorievisie kijkt CCEP daarom – samen met partners in retail – anders naar het landschap. Niet vanuit producten, maar vanuit consumptiemomenten en behoeften: met of zonder suiker, direct of voor later, functioneel of verwen. De categorie en het schap moeten overzicht bieden, inspireren en richting geven. Door het schap overzichtelijk te segmenteren en het ook in de winkel te combineren met bijvoorbeeld lunchmomenten of voor gekoelde consumptie, vinden consumenten sneller hun weg. Dat vergroot het gemak én houdt de frisdrankcategorie relevant in een steeds dynamischer markt.”
Ontwikkelingen
Voor CCEP zijn een aantal ontwikkelingen heel belangrijk. De eerste is ‘doorontwikkelen naar waarde en keuze’. Dat betekent dat frisdrank een vaste waarde is in het mandje, maar dat er nog ruimte is voor groei. Dat komt omdat innovatie, verrassing en relevantie cruciaal zijn voor de consument. “Wij bieden dat met de nieuwe productinnovaties die we onlangs aankondigden met variatie, suikervrij en functionaliteit”, vertelt Zevenbergen. De tweede belangrijke ontwikkeling is de structurele verschuiving naar minder calorieën. De afgelopen vijf jaar is het assortiment suikervrije frisdranken fors gestegen binnen het totale aanbod. Ten derde volgen de innovaties elkaar snel op, doordat jongere consumenten op zoek zijn naar afwisseling en noviteiten. “Daarnaast zien we dat de categorie inhoudelijk meer gesegmenteerd is geworden. Waar het vroeger vooral draaide om grote volumemerken, zien we nu meer variatie in smaken, formats en subcategorieën, zodat beter kan worden ingespeeld op verschillende consumentenbehoeften en consumptiemomenten”, sluit Zevenbergen af.
Dit artikel verscheen eerder in Levensmiddelenkrant. Abonneren? Klik hier.