VENLO – Bij eierproducent Kipster gaat Justin Buitenhuis per 1 juli 2026 de functie van ceo op zich nemen. Hij volgt dan Kipster-oprichter Ruud Zanders op als topman. Buitenhuis is sinds mei 2025 al werkzaam bij het bedrijf als co-ceo.
Sinds de oprichting heeft Zanders het bedrijf ontwikkeld van pionier tot internationaal erkend concept binnen de voedselketen. Onder zijn leiding bouwde het bedrijf aan een vernieuwende aanpak van dierenwelzijn, duurzaamheid en transparantie in de voedselketen. Kipster gaat nu een nieuwe groeifase in en dat vraagt volgens het bedrijf om een andere invulling van het leiderschap. Daarbij komt er meer focus op schaalbaarheid en internationale expansie.
Volgende fase
Buitenhuis neemt op 1 juli de dagelijkse leiding volledig over van Zanders. Laatstgenoemde blijft via moederbedrijf OTA Food BV betrokken als strategisch adviseur en ambassadeur van de missie van Kipster. “Ik ben onder de indruk van de visie van Kipster en van wat er de afgelopen jaren is opgebouwd”, zegt Justin Buitenhuis. “Ik ben dankbaar voor het vertrouwen om dit naar de volgende fase te brengen. Mijn focus ligt op het verder nationaal en internationaal uitbouwen van Kipster, zodat we onze impact kunnen vergroten.”
Kipster werkt aan een voedselsysteem dat haalbaar is binnen de ecologische grenzen van de planeet. Het bedrijf ontwikkelde een vernieuwend concept voor de productie van eieren en laat zien dat duurzame voedselproductie in de praktijk mogelijk is.
Bron: Levensmiddelenkrant / Out.of.Home Shops