'Golff-ondernemers er substantieel op vooruit'

VLISSINGEN – De Golff-ondernemers die overstappen naar EMTÉ franchise verliezen weliswaar een stuk ondernemersvrijheid, maar gaan er in marge substantieel op vooruit.

Redactie |

Dit zegt Cees Vader, voorzitter van het Golff-bestuur. Woensdag brachten zowel Sligro als het Golff-bestuur naar buiten dat ze verwachten dat er overeenstemming wordt bereikt over de transactie naar EMTÉ franchise. Het Golff-bestuur heeft besloten de ondernemers positief te adviseren hierover. “Qua marge gaan de ondernemers er substantieel op vooruit”, geeft Vader als een van de redenen voor het positieve advies. Hoeveel de margeverbetering bedraagt, wil Vader nog niet zeggen.

Tegenover betere financiële uitgangspunten staat het inleveren van ondernemersvrijheid, erkent Vader. “De Golff-ondernemers hebben nu denk ik de meeste vrijheid van alle formules. In de contracten staat weliswaar dat we de organisatie moeten volgen, maar onder EMTÉ franchise moeten we dat ook echt gaan doen. Tegelijkertijd heeft Sligro gezegd dat het ondernemers met een goede supermarkt bijvoorbeeld niet zal dwingen om bepaalde producten die goed verkopen te schrappen uit het assortiment.” Ook het hanteren van een eigen prijsbeleid is onder EMTÉ franchise uit den boze. Vader: “Dat is wennen, maar geeft ook een bepaalde rust. Bovendien geeft Sligro de garantie dat als bepaalde doelstellingen niet worden gehaald, dat gerepareerd wordt.”

Vader zegt blij te zijn met het tot dusverre behaalde resultaat. “We proberen voor elk lid het maximale eruit te halen. Daarom hebben de onderhandelingen denk ook zo lang geduurd. Het zijn taaie rakkers bij Sligro, maar dat zijn wij ook. Dat geeft een behoorlijk spanningsveld, maar we komen er altijd wel uit. Onze inspanningen zijn beloond.” Toch is er nog geen overeenstemming op alle punten. Vader: “De grootste noten zijn gekraakt, maar we moeten het over aardig wat punten nog eens worden, zoals individuele contracten die nog niet klaar zijn." Over de ombouwoperatie moet ook nog worden gesproken, aldus Vader. “Dan gaat het vooral over praktische zaken. Zo gaan Golff-ondernemers in toeristische gebieden hun winkel niet na Pinksteren verbouwen. Hetzelfde geldt voor hen die recent al een verbouwing hebben ondergaan.” Op de algemene ledenvergadering van 3 februari wordt duidelijk hoe de Golff-ondernemers de transformatie beoordelen. Vader: “Als het een ‘nee’ wordt, is het einde verhaal. Maar dat ligt niet in de lijn der verwachtingen.”

Bron:

148_4827_large.jpg
148_4827_large.jpg