gvo-230829-171.jpg Foto: Gerard van Oosbree

Consumentenbond: Albert Heijn moet bulkaanbiedingen afbouwen

DEN HAAG – De Consumentenbond vraagt supermarktketen Albert Heijn om het aantal bulkaanbiedingen af te bouwen, beginnend bij ongezonde producten. Uit onderzoek dat de Consumentenbond heeft gedaan, blijkt dat de supermarkt ruim duizend wekelijkse aanbiedingen heeft, zoals 1+1 gratis en 2e halve prijs.

Redactie |

Acht weken lang heeft de Consumentenbond niet alleen gekeken naar de aanbiedingen van Albert Heijn, maar ook naar de aanbiedingen van Dekamarkt, Dirk, Hoogvliet, Jumbo, Poiesz, Plus en Vomar. Daaruit blijkt dat 57% van de in totaal 44.000 aanbiedingen bulkaanbiedingen zijn. Consumenten moeten meerdere exemplaren aanschaffen van het product om korting te kunnen krijgen. Albert Heijn bleek het meeste van deze stapelkortingen te hebben. Jumbo, Poiesz en Plus volgen kort daarna, met gemiddeld vijfhonderd bulkaanbiedingen per week.

Oneerlijk voor consumenten
Bulkaanbiedingen lijken vaak kostenbewust, maar werken merendeels prijsverhogend. Uit onderzoek is gebleken dat consumenten door zulke aanbiedingen tot 27% meer kopen dan ze van plan waren. Vaak is de originele prijs van het product onnodig hoog om de aanbiedingen te compenseren. Dit stimuleert consumenten om meer te kopen dan nodig, en dat is oneerlijk voor de huishoudens die minder te besteden hebben of minder opslagruimte hebben.

Onderdeel van de formule 
Sandra Molenaar, directeur van de Consumentenbond, vindt dat Albert Heijn als marktleider haar maatschappelijke verantwoordelijkheid moet nemen. “De supermarkt belooft beter eten bereikbaar te maken voor iedereen. Maar ondertussen biedt ze gemiddeld ruim duizend prikkels per week om klanten te verleiden vooral veel in te slaan. En vaak gaat het dan ook nog om ongezonde producten. Bouw bulkaanbiedingen af en begin bij de ongezonde aanbiedingen. Dat is beter voor consumenten én sluit aan bij de missie van Albert Heijn”, aldus de directeur.

Albert Heijn reageert op het bericht van de Consumentenbond: “Albert Heijn kiest, net als ieder bedrijf in onze markt, een eigen strategie. Aanbiedingen zijn onderdeel van onze formule. Voor ons staat voorop dat klanten bij Albert Heijn goed, gevarieerd en betaalbaar kunnen kiezen. Daarom investeren we continu in lage prijzen met onze Prijsfavorieten, wekelijkse Bonusaanbiedingen en persoonlijk voordeel via de Bonus Box. We sturen ons promotiebeleid ondertussen steeds meer richting gezonde keuzes. Zo proberen we betaalbaarheid en gezonde keuzes hand in hand te laten gaan."

Bron: Levensmiddelenkrant