gvo-250415-059.jpg

Biologische winkels sterk in de lift

EDE – Biologische winkels profiteren sterk van de groei in de biologische markt. In 2024 groeide de omzet van biologische producten met bijna 10% naar 1,77 miljard euro. Biologische winkels realiseerden een omzetstijging van 14,6%. Dat blijkt uit het trendrapport van brancheorganisatie Bionext.

Redactie |

De omzetgroei komt niet van prijsstijgingen, maar juist van meer klantbezoeken en een sterke online aanwezigheid. De inflatie van levensmiddelen bedroeg 1,9%. De autonome groei van de biologische winkels komt dan neer op 12,7% over 2024. Dat vertaalt zich in een omzet van 458 miljoen euro. Sterke groei was er vooral bij biologische AGF, dat steeg met 20%. Ook kruidenierswaren deden het goed met een stijging van 16%, gevolgd door brood en banket met 9,1% omzetstijging.

Supermarkten
De verkoop van biologische producten in de supermarkten steeg met 7,9%. In het onderzoek zijn Aldi en Lidl niet meegenomen. Bionext gebruikt de kassadata van onderzoeksbureau Circana en daar worden beide supermarkten niet in meegenomen. Bij de supermarkten steeg vooral biologische vis spectaculair met 74%. Vleesconserven zagen hier een stijging van 35%. Ook deed brood en banket het goed met een omzetstijging van 31%.

Kiezen
Roosmarijn Saat, voorzitter van de Biowinkelvereniging, ziet de sterke groei van  speciaalzaken als veelzeggend: “De groei bevestigt wat wij in de winkels zien: steeds meer consumenten vinden de biospeciaalzaak. Mensen kiezen bewust voor winkels waar transparantie, (lokale) kwaliteit en persoonlijke service vanzelfsprekend zijn. Wat ons betreft, loont de combinatie van een goed assortiment, deskundigheid en betrokkenheid, zowel in de winkel als online.”  

Bij de groei van verkoop van biologische producten hoort ook de groei van de biologische landbouw. Het biologische landbouwareaal, de hoeveelheid grond gebruikt voor biologische teelt, is in 2024 gegroeid met 4,7% naar 91.527 hectare. Het totale aandeel van het biologische areaal ten opzichte van de totale landbouwoppervlakte in Nederland is nu 5,1%.

Bron: Levensmiddelenkrant