online-2900303_1280.jpg Bron: Pixabay

Detailhandel zet in augustus bijna 4% meer om

DEN HAAG - De detailhandel heeft in augustus 3,6% meer omgezet dan in augustus 2024, meldt het CBS. De omzetcijfers zijn gecorrigeerd voor de samenstelling van koopdagen in augustus. Zonder deze correctie was de omzet van de detailhandel bijna 2% hoger dan een jaar eerder.

Redactie |

Het verkoopvolume was 1,4% hoger. Zowel de omzet van de non-food- als de foodsector groeide. Ook online is meer omgezet dan een jaar eerder.

Non-food
De omzet van de non-food (inclusief detailhandel niet-in-winkel) groeide in augustus 2025 met 3,4%. Het volume (de voor prijsveranderingen gecorrigeerde omzet) was 2% hoger dan een jaar eerder. De winkels in recreatieartikelen, de kledingwinkels, de winkels in meubels en woninginrichting, de drogisterijen en de winkels in schoenen en lederwaren hebben in augustus 2025 meer omgezet dan in augustus 2024. De winkels in doe-het-zelfartikelen (inclusief keukens en vloeren) en de winkels in consumentenelektronica hebben echter in augustus minder omgezet dan een jaar eerder.

Food
De winkels in voedings- en genotmiddelen hebben in augustus 3,9% meer omzet behaald dan in augustus 2024. Het verkoopvolume was 0,3% hoger dan een jaar eerder. De omzet van de supermarkten lag 4,6% hoger, terwijl de omzet van de speciaalzaken 0,6% lager was.

Online
De online omzet was in augustus 6,4% hoger dan in augustus 2024. Webwinkels (als hoofdactiviteit verkoop via internet) hebben 7,8% meer omgezet. De online omzet van winkels, waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is (multichannelers), was 4,3% hoger. De online omzet van de winkels in voedingsmiddelen en drogisterijen, de winkels in consumentenelektronica, de winkels in overige non-foodartikelen en de winkels in kleding lag in augustus 2025 hoger dan in augustus 2024.

Bron: Levensmiddelenkrant / Out.of.Home Shops