VEGHEL - EMTÉ Supermarkten gaat haar zelfscan-systeem 'MY-Scan' uitrollen in dertig winkels. Dit naar aanleiding van uitgebreide tests in pilotwinkels.
MY-Scan zelfscan is een systeem van Centric-partner Re-Vision. Naar verwachting gaat een groot aantal filialen al voor de zomer live, zo laat de supermarktketen weten. Met de implementatie van de zelfscanoplossing zegt EMTÉ – onderdeel van Sligro Food Group – een grote stap voorwaarts te maken in het verhogen van het serviceniveau richting zijn klanten. Het zelfscansysteem komt binnenkort ook op de smartphone beschikbaar, waardoor de klanten van EMTÉ straks met hun mobiel hun boodschappen scannen én afrekenen.
Acceptatie
EMTÉ wil zich postitioneren als klantvriendelijke supermarkt met bovendien het lekkerste assortiment van Nederland, zegt Johan van Heerebeek, commercieel directeur bij EMTÉ Supermarkten. "Binnen deze positionering past onze keuze om zelfscanning te combineren met behoud van caissières. Uit de evaluatie van de testperiode in drie vestigingen blijkt de klant juist dit aspect enorm te waarderen. De acceptatie van zelfscanning is fantastisch gebleken. Om die reden besluiten we nu verder uit te rollen.”
Grote retailers
MY-Scan is al geruime tijd bij vele grote retailers (waaronder Tesco, Carrefour, Hoogvliet en Detailresult) in diverse landen operationeel. De handscanners worden geleverd door Motorola Solutions.
Kwartaalcijfers
Sligro maakte donderdag ook haar eerste kwartaalcijfers bekend van 2013. De EMTÉ-supermarkten hebben in het eerste kwartaal van dit jaar 216 miljoen euro omzet behaald. Dat is 5,1 procent meer dan vorig jaar.
Bron: Levensmiddelenkrant.nl