Wakker Dier neemt kip Aldi onder vuur

AMSTERDAM - Wakker Dier start een tv-campagne tegen Aldi. De actiegroep neemt de discounter op de korrel omdat deze het meest zou achterblijven bij de overgang naar de Kip van Morgen.

Joost Agterhoek |

Hoewel Wakker Dier niet te spreken is over de Kip van Morgen, die de organisatie ook wel als flopkip omschrijft, is ze nog minder blij met Aldi. De supermarktketen wil immers geen toezegging doen wanneer ze met de omschakeling naar het nieuwe kippenvlees beginnen en volgens Wakker Dier gebeurt er nu niks. Aldi zou daarmee de belofte die de supermarkten gezamenlijk hebben gedaan in het Kip van Morgen-convenant breken.

Kartelverbod
Hoewel Dirk, DekaMarkt, PLUS, Lidl, Deen, Spar en Albert Heijn bezig zijn om het nieuwe kippenvlees op de schappen te krijgen, heeft de Autoriteit Consument en Markt (ACM) het initiatief op losse schroeven gezet. De afspraken zijn in strijd met het kartelverbod, oordeelt het ACM. Brancheorganisaties als het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel ageerden tegen het oordeel en zeggen dat toekomstige verduurzamingsinitiatieven zo tegengehouden worden.

Bron: Levensmiddelenkrant

aldi_kip_kippenvlees_wakker_dier_900x525.jpg