HALLE- De Belgische supermarktketen Colruyt gaat in de loop van dit jaar veertig producten toevoegen aan het assortiment die zijn gericht op allochtonen. Allen verkoop van halalvlees ziet Colruyt niet zitten.
Dat zegt marketingdirecteur Guy Elewaut van Colruyt tegen de Belgische krant Het Laatste Nieuws. Producten die aan het assortiment worden toegevoegd zijn onder meer couscous, kazen, thee, groenten, fruit, bulgur en frisdranken. ‘Maar halalvlees of andere producten afkomstig van onverdoofd geslachte dieren passen niet in onze visie op dierenwelzijn en komen dus niet in ons assortiment’, aldus Elewaut in de krant. Ondanks die visie wil het bedrijf wel inspelen op de behoeften van moslimklanten. De uitrol vindt niet landelijk plaats, maar bij veertig vestigingen in grote steden.
100 procent halal
‘Er bestaat geen eenduidige, wereldwijde definitie van het begrip halal. Onze moslimklanten legden ons uit dat ze vooral op zoek gaan naar vegetarische en alcoholvrije producten omdat die 100 procent zeker halal zijn”, zegt de marketingdirecteur in de Belgische krant.
Bron: Levensmiddelenkrant/Het Laatste Nieuws