rayon+gehakt+3 (1).jpg

Colruyt Group breidt assortiment verrijkt vlees uit

HALLE – Colruyt Group zet een nieuwe stap in het begeleiden van klanten naar een meer duurzaam consumptiepatroon. Daarom wordt het assortiment verrijkt vlees, met een combinatie van dierlijke en plantaardige eiwitten, uitgebreid. Met de lancering wil de supermarktketen flexitariërs en consumenten die bewust minder vlees willen eten, de keuze bieden zonder in te leveren op smaak of kwaliteit.

Redactie |

Op de afdeling beenhouwerij bij Colruyt Laagste Prijzen en Okay wordt vanaf 11 september plantaardig verrijkt gehakt geïntroduceerd. Later volgen ook hamburgers en worsten. Plantaardig verrijkt vlees bestaat uit vlees aangevuld met een plantaardige component. Dit kunnen zowel groenten, paddenstoelen, peulvruchten of andere plantaardige eiwitbronnen zijn. Hierdoor ontstaat een product dat de vertrouwde vleessmaak behoudt, maar extra voordelen biedt op het vlak van gezondheid en duurzaamheid.  

Producten
Voor het plantaardig verrijkt gehakt is een combinatie gemaakt van 60% rundvlees en 40% tuinboonbloem. Door tuinboonbloem toe te voegen, wordt de hoeveelheid dierlijke eiwitten verminderd zonder concessies te doen op smaak, textuur of voedingswaarden. Daarnaast worden er worsten aan het assortiment toegevoegd, waar 25% van het vlees wordt vervangen door paddenstoelen en zeewier. De hamburgers bevatten 25% pompoen. “We lanceerden voor het BBQ-seizoen al drie soorten verrijkte worsten die 38% groenten bevatten. Vandaag starten we met een nieuw assortiment plantaardig verrijkt vlees voor klanten die bewust hun vleesconsumptie willen verminderen. Het assortiment werd intern ontwikkeld en geproduceerd dankzij de samenwerking tussen onze verschillende afdelingen. Wij zijn dan ook erg trots dat we dankzij dit lekker assortiment van gecombineerde eiwitten onze klanten gemakkelijker kunnen begeleiden naar een meer duurzaam consumptiepatroon”, zegt Pascal Dekelver, verantwoordelijke divisie vlees bij Colruyt Laagste Prijzen. “Ons doel is om 60% eiwitten uit plantaardige bronnen en 40% eiwitten uit dierlijke bronnen aan te bieden tegen 2028. Hiermee willen we bijdragen aan de eiwitshift en het Green Deal engagement van Colruyt Group. We trachten de ecologische voetafdruk van voeding te verkleinen door onze klanten aan te moedigen om geleidelijk minder dierlijke eiwitten te consumeren en vaker te kiezen voor plantaardige alternatieven, waarvan de productie een lagere milieu-impact heeft” voegt Pascal Dekelver toe.

Tussenstap
Het plantaardig verrijkt vlees is volgens Colruyt een evenwicht tussen traditie en vernieuwing, met een kleinere ecologische impact. "Een mooie tussenstap voor consumenten die meer plantaardig willen eten of gewoon eens iets nieuws willen proberen en daarnaast ook bezig zijn met gezondheid en milieu. Veggie-alternatieven zijn voor sommige consumenten iets ‘te ver weg’ van een echte vleeservaring”, aldus de keten.  

Bron: Levensmiddelenkrant