NIEUWVEEN – UPDATE - Jumbo maakt werk van de uitrol van zelfscanning. De formule gaat de service wekelijks bij een à twee supermarkten introduceren.
Het afgelopen jaar is het zelfscansysteem in diverse winkels getest en de gebruikers zijn zeer enthousiast, aldus Jumbo. Momenteel zijn twaalf Jumbo’s voorzien van zelfscanning, hoeveel het er uiteindelijk gaan worden kan woordvoerder Jolieke van der Rest niet zeggen. “We hebben geen hard getal in gedachten. We gaan het vanaf nu bij 1 à 2 winkels in de week introduceren. Welke supermarkten in aanmerking komen is afhankelijk van factoren als klantenstroom, marktgebied en of er bij de klanten interesse voor is. We zullen het gaandeweg blijven evalueren.”
Ombouw
Jumbo gaat zelfscanning uitrollen bij zowel nieuwe als bestaande winkels. De klanten van de Jumbo aan de Lelyweg in Arnhem kunnen vanaf woensdag 28 november gebruik maken van de service. Deze winkel, waarin sinds jaar en dag een Jumbo is gevestigd, werd afgelopen zomer heropent na een verbouwing en krijgt nu dus zelfscanning.
Klantenkaart
In tegenstelling tot bij andere supermarktketens werkt het zelfscanning bij Jumbo zonder klantenkaart. Bovendien rekenen klanten af door de handscanner bij een caissière in te leveren, betalen kan daardoor ook met contant geld. “Dit scheelt klanten van Jumbo tijd én het is gemakkelijk, omdat ze tijdens het winkelen al boodschappen kunnen inpakken in een krat of tas. Bovendien toont de handscanner een overzicht van het totaalbedrag van de aankopen”, zegt filiaalmanager Age Hoekstra van de Arnhemse vestiging.
Agrimarkt
Deze week opende Agrimarkt in Oud-Beijerland een nieuwe supermarkt die voorzien is van hetzelfde zelfscansysteem als bij Jumbo. Ook hier is geen klantenkaart nodig en rekent de klant af bij een caissière. In oktober 2011 introduceerde de Zeeuwse formule zelfscanning in de winkel in Goes. De service is daar een groot succes, zo’n 70 procent van de klanten maakt er gebruik van.
Bron: Levensmiddelenkrant