Coop eerste met groene groentezakjes

VELP – Coop Supermarkt introduceert groentezakjes gemaakt van suikerriet. De primeur is voor ondernemer Rudie Walraven uit Nijmegen.

Peter Smit |

De nieuwe groentezakjes, die klanten gebruiken om verse groente en fruit in te doen, zijn voor circa 90 procent gemaakt van suikerriet. Dat is een hernieuwbare grondstof die elk jaar opnieuw kan worden aangeplant. De zakjes worden geleverd door Bunzl, exclusief leverancier van de milieubewuste groentezakjes.

Stimuleringsprijs
De overstap werd afgelopen week afgetrapt in Nijmegen in de Coop winkel van ondernemer Rudie Walraven. Hier werden de bestaande houders en zakjes vervangen voor de nieuwe, groene, zakjes. Walraven won vorig jaar als eerste supermarktondernemer in Nederland de ‘Stimuleringsprijs Focus op Duurzaamheid’ en is nu de eerste die de zakjes in gebruik neemt.

Uitleg
De introductie van de nieuwe agf-zakjes is volgens Gerard Koning, commercieel directeur van Coop Supermarkten, een belangrijke stap in de verduurzaming van de formule. “We vinden het vanzelfsprekend dat wij als coöperatieve supermarktketen continu stappen nemen richting verdere verduurzaming. Zo vervingen wij begin dit jaar al onze bananen voor Fairtrade varianten. De keuze voor de groene zakjes is voor ons dan ook een logische. Om tevens bij te kunnen dragen aan een stukje bewustwording van de consument, zijn onze nieuwe zakjes voorzien van tekst en uitleg. Bovendien zijn we er trots op dat we op deze manier kunnen uitdragen dat Coop duurzaamheid hoog in het vaandel heeft staan. Wij zijn nu de eerste supermarktketen in Europa die overstapt.”

Bron: Coop

groene_zakjes-a840x630.jpg