NIEUWVEEN – Lidl komt met een eigen seizoen, het wildseizoen. De discounter is de eerste supermarkt die zo nadrukkelijk inspeelt op deze tijd van het jaar.
In haar nieuwste folder en op de website combineert de formule de foodkennis van topkok Ramon Beuk met de wijnkennis van sommelier Jan-Willem van der Hek. Daarbij worden de luxe producten onder het merk Delicieux gepresenteerd. Van Argentijnse wilde haas, tot wildjus en hertenbiefstuk. Topkok Beuk verzorgt de kooktips en sommelier Van der Hek vertelt welke wijn het beste bij de gerechten past. De Saint-Joseph die volgens Van der Hek uitstekend combineert met wild, behoort tot de nieuwe luxe lijnen van de discounter en is voor Lidl begrippen aan de hoge kant met 8,49 euro.
Campagne
In tegenstelling tot concurrent Aldi investeert Lidl veel in marketing en campagnes. Naast radiospotjes en tv-reclames was zo afgelopen zondag een gerecht van de discounter te zien in het RTL-programma Life 4 You. De uitgebreide campagnes en de strategie om zich te positioneren als luxe dicounter lijkt zijn vruchten af te werpen. Het marktaandeel van Lidl is in het eerste halfjaar van 2013 gegroeid tot 8,6 procent, daarmee is de discounter groter dan Aldi met 7,3 procent (bron: Nielsen).
Winst
Ondanks de groei in aantal filialen en dure campagnes, ligt de winst bij Lidl nog wel altijd hoog. Dat zegt hoogleraar retailmarketing Laurens Sloot zaterdag in een achtergrondverhaal over de discounter in Volkskrant. Sloot schat dat Lidl 3 procent bedrijfsresultaat haalt van zijn omzet. Aldi haalt ongeveer 6 procent en Albert Heijn 5 procent, terwijl de andere supermarkten marginaal draaien zo luidt de schatting van de hoogleraar in het dagblad.
Bron: Levensmiddelenkrant/Volkskrant