Wakker Dier in geweer tegen Maaslander en Old Amsterdam

AMSTERDAM - Wakker Dier bestempelt Maaslander en Old Amsterdam als ‘foute kazen’ en steekt dit oordeel niet onder stoelen of banken. De actiegroep start een radiocampagne tegen de merken omdat ze stalmelk gebruiken.

Joost Agterhoek |

Stalmelk definieert Wakker Dier als melk van koeien die nooit buiten komen. Kaas bevat nog te vaak deze melk, stelt de organisatie. Door schaalvergroting en intensivering in de zuivel staan 30 procent van alle melkkoeien altijd op stal en dat vindt Wakker Dier teveel. Melkfabrikanten gebruiken steeds vaker weidemelk, maar kaasmakers als Maaslander en Old Amsterdam niet en dat wordt hoog tijd, aldus de actiegroep.

Shaming
De naming & shaming-aanpak van Wakker Dier houdt de groep ook vast in de nieuwste spot: naast Maaslander en Old Amsterdam worden Beemster en Milner genoemd als merken die wel weidemelk gebruiken en het in de ogen van Wakker Dier wel goed aanpakken.

 

Bron: Levensmiddelenkrant

kaas_wakker_dier-a900x525.jpg