DEN HAAG – Consumenten die afgaan op de aanbiedingen van supermarktfolders besparen gemiddeld 33 procent. Albert Heijn biedt met zijn aanbiedingen de hoogste kortingen, blijkt uit onderzoek van de Consumentenbond.
De hoogste kortingen worden gegeven op huishoudelijke producten, zoals was- en schoonmaakmiddelen en op drogisterijartikelen. Met gemiddeld 37 procent biedt Albert Heijn de hoogste kortingen. In totaal vergeleek de Consumentenbond 40 folders en ruim 2400 aanbiedingen, zo blijkt uit het onderzoek dat is gepubliceerd in het mei-nummer van de Consumentengids.
C1000
Plus en Dirk bieden met gemiddeld 28 procent de laagste korting in de folders. C1000 is de beste keuze voor consumenten die de ruimste keus in reclameproducten willen. Wekelijks zijn daar volgens de folders ruim 80 producten in de aanbieding. Dirk van den Broek-winkels en Jumbo hebben circa 40 aanbiedingen per week en AH en Plus ruim 65.
Landelijk
Bepaalde dure producten, zoals A-merk wasmiddelen, vaatwastabletten, luiers, douche- en deodorantproducten, zijn zo vaak in de reclame dat het voor consumenten eigenlijk nooit nodig is de volle prijs te betalen, schrijft de Consumentenbond. Bij deze producten is het verschil tussen de gewone en de aanbiedingsprijs vaak ook erg groot. Voor het onderzoek volgde de Consumentenbond 8 weken lang de aanbiedingen bij 5 landelijke supermarktketens: Albert Heijn, C1000, de Dirk van den Broek-winkels (ook Digros en Bas van der Heijden), Jumbo en Plus.
Aldi en Lidl
In hetzelfde nummer van de Consumentengids staat eveneens een test met vaatwastabletten. Hierbij werd naast reinigingskracht ook gelet op in hoeverre de verschillende merken het serviesgoed en het bestek aantasten. Het merk Una Alles in 1 van Aldi(3,20 euro voor 40 tabletten) en W5 All in 1 van Lidl (3,20, 40 tabletten) kwamen als beste uit de test.
Bron: Consumentengids