ZAANDAM – Koekjes- en chocolademerk Verkade bestaat dit jaar 140 jaar. Het in 1886 opgerichte bedrijf begon als brood- en beschuitbakker, maar groeide uit tot een begrip in koek en chocolade. Het bedrijf bakt de koekjes nog steeds in Zaandam, de stad waar het ook is opgericht.
In het jubileumjaar staan diverse activiteiten op het programma om het heugelijke feit te vieren. Verkade belooft feestelijke samenwerkingen, een speciale muzikale verrassing en jubileumacties in de supermarkt. Tevens komen er aparte initiatieven rondom verjaardagen. Het bedrijf wil het 140-jarig jubileum vieren met Nederland.
Koektrommel en keukenkast
Als producent van onder andere koekmerken Nizza, Maria en San Francisco, maar ook van de miljoenen chocoladeletters rond de feestdagen, is Verkade niet weg te denken uit de koektrommels en keukenkastjes van Nederlandse consumenten. En wie kent niet de beroemde Verkade-albums waarvoor heel Nederland de plaatjes spaarde. Sinds 1903 zijn daarvan miljoenen exemplaren in omloop gebracht en is het daarmee een van de bekendste loyaliteitsprogramma’s van Nederland.
Vooruitstrevend
Ook als werkgever was Verkade vooruitstrevend. Rond 1900 bood het bedrijf vrouwen werkgelegenheid in een tijd waarin dit nog uitzonderlijk was. De slogan 'Meisjes van Verkade' groeide uit tot een begrip in Nederland. In 1961 opende de fabrikant als een van de eerste werkgevers een crèche voor kinderen van vrouwelijke medewerkers.
Verkade gaat ook zeker met de tijd mee. In 2025 werd de verpakking van het chocoladeportfolio volledig vernieuwd. In 2027 is het koekjesassortiment aan de beurt voor een redesign. Het 'Geboren in Zaandam'-icoon verbindt de geschiedenis van Verkade met de wereld van nu.
Bron: Levensmiddelenkrant